Ceramika

Zajęcia ceramiczne dla dzieci opierają się na pracy z gliną i tworzeniu prac plastycznych.
Pobudzają wyobraźnie oraz doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową.

Ceramika

Zajęcia z ceramiki dzielą się na dwa etapy.

W pierwszym etapie zajęć dzieci pracują nad swoją pracą ceramiczną poprzez wylepianie w glinie. Po wylepieniu ich praca wchodzi w proces swobodnego schnięcia gliny, który trwa kilka dni. Następnie prace zostają wypalane na biskwit w temp. 950’C, po czym oddawane są ponownie w ręce dzieci, które mogą przystąpić do ich malowania, czyli szkliwienia stworzonych przez siebie elementów.

Drugi etap zajęć to staranne szkliwienie i ponowne wypalanie prac w piecu. Pracujemy na różnych masach, które osiągają różny spiek. Tym samym warto podkreślić, że tworzone są prace z działu ceramiki artystycznej i użytkowej. Prace wypalane są w tmp od 1050-1250’C. Wyszkliwione dzieła, zazwyczaj przekazywane są dzieciom, omawiane, podziwiane na kolejnych zajęciach według harmonogramu.

Zajęcia z ceramiki to zajęcia, które dają frajdę i pozwalają na wyczarowanie niezwykłych rzeczy do własnego użytku domowego! To właśnie po nich w Waszym domu znajdą się własnoręcznie robione miseczki, patery, ozdoby dla najbliższych, zwierzaki, kubeczki, kafelki, mozaiki i wiele innych arcydzieł.

Zajęciowy ulubieniec: Jeśli Twoje dziecko fascynuje się światem plastycznym, a robótki ręczne to dla niego czysta przyjemność – to idealne zajęcia dla Twojego dziecka!

Pozytywne efekty zajęć:

  • doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej 
  • pobudza wyobraźnię
  • stymuluje układ nerwowy 
  • ćwiczy koncentrację uwagi 
  • uczy planowania przestrzennego 
  • rozwija sprawność manualną 
  • umacnia zainteresowanie twórczością 
  • ma aspekt terapeutyczny- uczy wyrażać emocje, daje satysfakcje i radość z efektu pracy, wzmacniają poczucie własnej wartości, wycisza i rozładowuje napięcia, odpręża i stanowi pomoc w walce ze stresem, motywuje do samodzielności, uczy cierpliwości
  • DOBRA ZABAWA I SZEROKI UŚMIECH 🙂

Zajęciowy must have: buty zmienne, fartuszek

Zajęciowy przewodnik: Dominika Dąbrowska, Marta Szałek

ZAPISZ SIĘ podając imię i nazwisko dziecka, wiek, nr kontaktowy oraz wybrane zajęcia.

Wpisz tutaj dane osoby, która będzie brała udział w zajęciach.
Wpisz tutaj wiek osoby biorącej udział w zajęciach. Pamiętaj, że zajęcia dostosowane są do konkretnego wieku uczestników.
Podaj adres mailowy, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować i podać wszelkie informacje organizacyjne.
Podaj numer osoby kontaktowej, abyśmy w wyjątkowych przypadkach mogli się z Tobą skontaktować.
Pamiętaj, że zajęcia dostosowane są do konkretnego wieku uczestników. Po wcześniejszym podaniu wieku przekierujemy Cię do konkretnej grupy zajęciowej. W wyjątkowych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.

Zajęcia z ceramiki odbywają się co dwa tygodnie, dokładny harmonogram zajęć znajdziesz na poniższej stronie.