Taniec Współczesny

Taniec Współczesny to taniec oparty na podstawach i technice baletu, jednak pozbawiony jego sztywnych zasad. W szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza oraz historię, którą może przekazać poprzez swoje ciało. Zawiera podstawowe elementy tańca klasycznego (np. plié, grand plié, pique, fouetté), jednak to właśnie uczucia i emocje dają mu niezastąpiony charakter.

Taniec Współczesny to taniec oparty na podstawach i technice baletu, jednak pozbawiony jego sztywnych zasad. Posiada elementy innych stylów tańca takich, jak: taniec nowoczesny, jazz, taniec towarzyski, a nawet elementy akrobatyki, czy jogi. W szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza oraz historię, którą może przekazać poprzez swoje ciało. Zawiera podstawowe elementy tańca klasycznego (np. plié, grand plié, pique, fouetté), jednak to właśnie uczucia i emocje dają mu niezastąpiony charakter.

Podczas zajęć z tańca współczesnego przede wszystkim skupiamy się na poznaniu i świadomości swojego ciała, jego napięciem i rozluźnieniem oraz plastyką ruchu. Z biegiem czasu poznajemy technikę contrach i relese, a także staramy się poznać możliwości naszej równowagi w upadkach (spokojnie, uczymy się, jak upadać by nie bolało, bo nikt z nas nie lubi siniaków :)), kontroli oddechu, kontaktem między tancerzami i umiejętnościami improwizacji. 

Zajęciowy ulubieniec: Jeśli Twoje dziecko fascynuję się robotami, a lego to coś bez czego nie obejdą się ani jedne urodziny, czy święta – to idealne zajęcia dla Twojego dziecka!

Pozytywne efekty zajęć:

  • nauka świadomości ciała oraz podstaw tańca klasycznego
  • rozwój koordynacji ciała
  • nauka kontroli oddechu
  • nauka łączenia ciała ze swoimi emocjami i odczuciami 
  • rozwój umiejętności improwizacyjnych
  • nawiązanie nowych relacji grupowych
  • DOBRA ZABAWA I SZEROKI UŚMIECH NA TWARZY 🙂

Zajęciowy must have: wygodny strój, woda, czyste skarpetki

Zajęciowy przewodnik: Anna Szebesta

ZAPISZ SIĘ podając imię i nazwisko dziecka, wiek, nr kontaktowy oraz wybrane zajęcia.

Wpisz tutaj dane osoby, która będzie brała udział w zajęciach.
Wpisz tutaj wiek osoby biorącej udział w zajęciach. Pamiętaj, że zajęcia dostosowane są do konkretnego wieku uczestników.
Podaj adres mailowy, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować i podać wszelkie informacje organizacyjne.
Podaj numer osoby kontaktowej, abyśmy w wyjątkowych przypadkach mogli się z Tobą skontaktować.
Pamiętaj, że zajęcia dostosowane są do konkretnego wieku uczestników. Po wcześniejszym podaniu wieku przekierujemy Cię do konkretnej grupy zajęciowej. W wyjątkowych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.