Balet

Balet dla dzieci opiera się na technice tańca klasycznego. Zajęcia baletowe dla dzieci pomagają rozwinąć prawidłową postawę ciała i pozytywnie wpływają na koordynację ruchową. Ich celem jest wprowadzenie dzieci w świat tańca, rytmiki oraz dobrej zabawy wyrażonej ruchem. To rodzaj aktywności, który przyniesie dziecku wiele korzyści i być może okaże się pasją na całe życie!

Balet dla dzieci jest świetnym wyborem dla rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko poprzez taniec, muzykę i zabawę prawidłowo rozwijało się emocjonalnie i fizycznie. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby dzieci czuły się swobodnie i bezpiecznie, a ich program i intensywność dostosowany jest do umiejętności dzieci. Chcąc, aby każde dziecko bez względu na wiek oraz predyspozycje mogło rozwijać się w swoim tempie i w pełni korzystać z zajęć wprowadziliśmy podział na grupy.

Dlaczego warto zapisać dziecko na balet?

Balet to nie tylko skoki, piruety i piękna spódniczka tiulowa. Uczestnictwo w zajęciach baletu niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim balet pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną dziecka, rozwija precyzję ruchów najmłodszych oraz uczy samodyscypliny. Ćwiczenia taneczne wzbogacone o zabawę polepszają także równowagę oraz prawidłową postawę.

Balet poza pozytywnym działaniem na kondycję ma również bardzo dobry wpływ na psychikę dziecka, prowadzi między innymi do polepszenia koncentracji, a także kształtuje wyobraźnię i zdolność przeżywania. Zajęcia baletu ułatwiają ruchliwemu dziecku rozładowanie nadmiaru energii, a wstydliwemu – pokonanie własnej nieśmiałości.

Zajęciowy ulubieniec: Jeśli Twoje dziecko uwielbia muzykę, ćwiczy piruety w kuchni i marzy o zostaniu baletnicą lub baletmistrzem – to idealne zajęcia dla niej lub dla niego! Pora pomyśleć czy nie jest to czas by zapisać dziecko na zajęcia z baletu.

Pozytywne efekty zajęć:

  • uzyskanie prawidłowej postawy oraz wzmocnienie ciała
  • poprawa koordynacji ruchowej i koncentracji
  • wykształcenie poczucia rytmu, wrażliwości muzycznej oraz świadomości ciała
  • opanowanie podstaw tańca klasycznego
  • wyładowanie spontanicznej potrzeby ruchu dzieci
  • DOBRA ZABAWA I SZEROKI UŚMIECH 🙂

Zajęciowy must have/strój do zajęć: Na początek przygody z baletem nie potrzebny jest profesjonalny strój. Ważne jest tylko aby strój nie ograniczał ruchów dziecka. A zatem co będzie potrzebne? Dobrze by było zaopatrzyć się w body czy legginsy, a do tego skarpetki lub baletki. Opcjonalne będą tutaj trykoty, czyli pewien rodzaj getrów z wycięciami na stopy. Pomagają one jednak podczas wykonywaniu wszelkich ćwiczeń baletowych.

Zajęciowy przewodnik: Aleksandra Łepki

ZAPISZ SIĘ podając imię i nazwisko dziecka, wiek, nr kontaktowy oraz wybrane zajęcia.

Wpisz tutaj dane osoby, która będzie brała udział w zajęciach.
Wpisz tutaj wiek osoby biorącej udział w zajęciach. Pamiętaj, że zajęcia dostosowane są do konkretnego wieku uczestników.
Podaj adres mailowy, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować i podać wszelkie informacje organizacyjne.
Podaj numer osoby kontaktowej, abyśmy w wyjątkowych przypadkach mogli się z Tobą skontaktować.
Pamiętaj, że zajęcia dostosowane są do konkretnego wieku uczestników. Po wcześniejszym podaniu wieku przekierujemy Cię do konkretnej grupy zajęciowej. W wyjątkowych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.