Telefon
608 504 164
Adres
ul. Staromiejska 72, Zabrze
E-mail
napiszdomnie@studiomaciej.pl

Capoeira

Capoeira

CAPOEIRA - brazylijska sztuka walki, która powstała w okresie niewolnictwa jako manifest wyzwolenia spod władzy kolonizatorów. Dziś jest dziedzictwem kulturowym UNESCO i widowiskowym sportem narodowym Brazylii, który łączy walkę, akrobatykę, muzykę, taniec, śpiew i kulturę afro-brazylijską.

Capoeira jest dyscypliną umożliwiająca tak naprawdę trenowanie każdemu. Niezależnie czy ktoś wybierze formę zabawy, rekreacji czy też z czasem bardziej zawodową, sportową formę będzie miał możliwość samorealizacji.

Podczas nich młodzi adepci rozwijają się wszechstronnie, ucząc się kopnięć, akrobacji oraz płynnych ruchów i przejść, przede wszystkim świetnie się bawiąc. Duża ilość elementów jest trenowana w parach, co również rozwija współpracę, zdrową, sportową rywalizację opartą na zabawie oraz relacje interpersonalne. Capoeira jest wykonywana i trenowana w akompaniamencie muzyki, co dodatkowo wpływa na rozwój zdolności psycho-motorycznych. Dzieci również uczą się elementów gry na instrumentach etnicznych, rytmu oraz śpiewu piosenek po portugalsku.

O capoeira i jej korzyściach można mówić wiele, jednak przede wszystkim jest świetną zabawą i daje możliwość ogromnej ekspresji ruchowej co dla dzieci jest jednym z najważniejszych elementów zdrowego rozwoju.

Czas trwania zajęć: 60 minut

Co potrzebujemy: wygodny strój