Telefon
608 504 164
Adres
ul. Srebrna 6, 41-819 Zabrze
E-mail
napiszdomnie@studiomaciej.pl

Aktualności

Aktualności
Zajęcia
Zajęcia z ceramiki
11.09.2020

NOWOŚĆ!

Dzięki naszym warsztatom ceramicznym wzrosło zainteresowanie zajęciami dodatkowymi z zakresu lepienia w glinie. Dlatego w nowym roku szkolnym 2020/2021 otwieramy zapisy na zajęcia ceramiczne z Panią Dominiką.

Zajęcia ceramiczne mogą mieć charakter spotkań cyklicznych (2 razy w miesiącu po 1.5 h) lub okazjonalnych (warsztaty ceramiczne)

W pierwszym etapie pracy dzieci będą pracowały nad swoim dziełem, poprzez wylepianie w glinie. Proces swobodnego schnięcia trwa kilka dni, takie ulepione dzieło musi spokojnie podsuszyć się, by zredukować wodę, która się w nim znajduje. Następnie prace zostają włożone do pieca i wypalane na biskwit w temp. 950'. Po pierwszym wypale można na przystąpić do malowania, czyli szkliwienia stworzonych przez dzieci elementów. Na drugim spotkaniu prace zostaną starannie po szkliwione a tym samym wstawione do pieca na drugi wypał -na ostro w temp. 1050'.

Po 24 godzinach prace dzieci będą już gotowe. Natomiast odbierane będą na kolejnych zajęciach z lepienia.

Stwórzmy razem wyjątkowe ceramiczne prace! Pozwólmy dziecku na pełen relaks przy twórczości.

Więcie, za co dzieci kochają glinę albo pokochają, jeśli nie miały jeszcze z nią do czynienia?

Kochają glinę za to, że: daje frajdę! Można z niej wyczarować niezwykle rzeczy tj. miseczki, paterki, ozdoby dla najbliższych, zwierzaki, kubeczki, kafelki, mozaiki i wiele innych arcydzieł.

Serdecznie zapraszamy!


Praca z gliną:

-doskonali koordynację wzrokowo-ruchowa, 

-pobudza wyobraźnię, 

-stymuluje układ nerwowy, 

-ćwiczy koncentrację uwagi, 

-uczy planowania przestrzennego, 

-rozwija sprawność manualną, 

-umacnia zainteresowanie twórczością, 

-ma aspekt terapeutyczny- uczy wyrażać emocje, daje satysfakcje i radość z efektu pracy wzmacniają poczucie własnej wartości, wycisza i rozładowuje napięcia, odpręża i stanowi pomoc w walce ze stresem, motywuje do samodzielności, uczy cierpliwości,

-zajęcia grupowe pozwolą nawiązać nowe znajomości i umacniają więzi.

Wstecz